Dlaczego warto mieć materiały reklamowe zgodne ze standardami?

projekty graficzne

Z naszych wielokrotnych obserwacji wynika, iż rynek obfituje w różnorakie projekty graficzne materiałów reklamowych. Czy aby na pewno wszystkie z nich zgodne są z obowiązującymi na ogół standardami? Dzięki nam dowiesz się dlaczego odpowiednio wykonana grafika może być naprawdę pomocna w dobrej reklamie Twojego biznesu.

Pierwsza i najważniejsza kwestia nad którą należy się zastanowić to inne wymiary, które powodują że projekt odbiega od tego rodzaju materiału. Dlaczego jest to tak istotne? Głównie dlatego że wizytówka, które posiada inny rozmiar niż jest to wskazane może nie zmieścić się do portfela Twojego potencjalnego klienta. Idźmy dalej tym tokiem myślenia – wizytówka, która jest za duża momentalnie zostaje schowana w innym, mniej istotnym miejscu co może spowodować jej zawieruszenie się, natomiast gdy jest ona mała, bez problemu można do niej sięgnąć czy mieć ją zawsze przy sobie, po prostu pod ręką. Drugą sprawa jest projekt ulotki – czy zbyt “fikuśna” czcionka oraz za długie zdania przyciągną do naszej firmy większą rzeszę klientów? Nie, ponieważ większość z nas, zapewne jak i Ty, uwielbia prostotę przekazu. Trzecia i ostatnia sprawa to projekt katalogu – małe katalogi, które posiadają rozmiar inny niż A4 zdecydowanie nie będą pasować na półkę z innymi, ponieważ nie będzie to przede wszystkim wyglądało estetycznie dla oka naszego potencjalnego klienta.

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się być dla Ciebie pomocne oraz dzięki naszemu tekstowi skutecznie zareklamujesz swoją firmę!